Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

W Łomży bliżej do Europejskiego Funduszu Społecznego

Główne zdjęcie
Rozmieszczenie Regionalnych Ośrdków EFS - na żółto zaznaczono nowe placówki

Blisko 400 tys zł. otrzyma na ten rok łomżyńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.na prowadzenie Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. ARR wygrała aż z pięcioma innymi łomżyńskimi organizacjami, które również zgłosiły swój wniosek ubiegając się o przyłączenie do sieci. Łomżyński RO EFS będzie jednym z 49 w kraju.

Sieć regionalnych ośrodków EFS w Polsce jest pierwszą tego typu w Europie. Główne założenie Regionalnych Ośrodków EFS to zwiększenie wykorzystywania środków, które oferuje Europejski Fundusz Społeczny. Ośrodki będą prowadziły bezpłatne szkolenia i dostarczały profesjonalnych porad projektodawcom do EFS. Do zadań odpowiednio przygotowanych pracowników ośrodków będzie należało także dotarcie do osób z ciekawymi pomysłami na usprawnienie rynku pracy, ale potrzebujących wsparcia i mobilizacji. Ich „klientem” mogą być na przykład organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie, ośrodki poradnictwa zawodowego i psychologicznego, przedsiębiorcy oraz instytucje związane z rynkiem pracy.

EFS to jeden z największych programów pomocowych Unii Europejskiej. Służy m.in. likwidacji bezrobocia, umożliwiając zmianę i podnoszenie kwalifikacji, dostarcza wsparcie osobom niepełnosprawnym starającym się o zatrudnienie, służy walce z dyskryminacją zawodową. Na wiele sposobów daje możliwość poprawienia warunków na lokalnych rynkach pracy.

Do 2013 roku Polska otrzyma w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego prawie 11,5 mld euro.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę