Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Staże innowacyjne po raz drugi

Uroczysta inauguracja drugiej edycji programu "Staże innowacyjne" odbyła się w Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. Wzięli w niej udział, m.in., prezes ARR Sławomir Szulc, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Maciej Zajkowski, przedstawiciele firm, biorących udział w programie, i stażyści. Staże innowacyjne adresowane są do absolwentów studiów wyższych, którzy nie podejmowali dotąd pracy. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 25 absolwentów, z których większość po stażu zdobyła zatrudnienie na stałe.

Tegoroczna edycja daje szansę na rozwój zawodowy kolejnym 20 absolwentom. Młodzi ludzie ukończyli, m.in., wydziały informatyki, technologii zywności, ekonomii oraz zarządzania i marketingu. Staż innowacyjny polega na "podpowiadniu" przedsiębiorcom, w jaki sposób mogliby swoje firmy usprawnić, uczynić je bardziej konkurencyjnymi i rozwinąć ofertę produktów czy usług. Agencja refunduje przedsiębiorcom 1600 zł wszystkich kosztów, związanych z zatrudnieniem stażysty. Ten z kolei dostaje na rękę ok. 900 zł. Nie dość, że  nie zasila szeregów bezrobotnych, to u początku drogi zawodowej ma szansę dać się poznać jako wartościowy, wykształcony i kreatywny pracownik. Program finansowany jest funduszy Unii Europejskiej. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę