Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.wrotapodlasia.pl

Najbezpieczniej od 16 lat....

W ubiegłym roku na drogach województwa podlaskiego wydarzyło się 1149 wypadków, w których zginęło 89 kierowców i pasażerów samochodów oraz 32 pieszych. Biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń drogowych i ilość ofiar rok 2006 był jednak statystycznie najbezpieczniejszym okresem w ciągu minionych 16 lat – wynika z danych policji.

Poza 121 ofiarami śmiertelnymi w wyniku wypadków drogowych w 2006 roku rany odniosło 524  jadących pojazdami i 140 pieszych.
Do wypadków dochodziło najczęściej w wyniku nadmiernej prędkości. To przyczyna co trzeciego z nich. Wśród sprawców wypadków dominują (85 %) kierujący pojazdami przy czym aż 66 % z nich to kierowcy aut osobowych a tylko 7,4 % to kierowcy TIR-ów. Co 12 sprawca wypadu w chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

W 2006 roku w województwie podlaskim najczęściej (w 29%) do wypadków doprowadzali kierowcy w wieku od 25 do 39 lat. Na drugiej pozycji (24,7 %) znalazły się osoby nieco starsze 40 – 59 lat, a dopiero na trzeciej pozycji (23,6 %) młodzi kierowcy w wieku od 18 do 24 lat.


Podsumowania stanu bezpieczeństwa na drogach województwa podlaskiego dokonano podczas pierwszego w tym roku posiedzenia Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę