Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Początek strażackiej wiosny

Strażacy nadejście wiosny rozpoznają nie po dacie w kalendarzu, ani po temperaturach powietrza w ciągu dnia, lecz po gwałtownym wzroście ilości pożarów traw. Właśnie takie zjawisko można zaobserwować w statystykach strażackich od soboty, kiedy to na terenie województwa podlaskiego odnotowano 24 tego typu zdarzenia. W niedziele od godz. 12.00 do godz. 16.00 odnotowano już 13 pożarów traw. Wczoraj strażacy z Łomży trzykrotnie gasili trawy – przy ul. Sikorskiego, na Fortach w Piątnicy i przy ul. Stacha Konwy za bursą szkolną...

Pomimo corocznych apeli ekologów i strażaków, o nie wypalanie suchych traw i grożących karach, znajdują się ludzie którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi uprawiają ten proceder.
Straż pożarna przestrzega wszystkich podpalaczy, że każdy pożar (nawet suchej trawy) jest niebezpieczny. W poprzednich latach w czasie takich pożarów śmierć poniosły dwie osoby. Dym powstający w wyniku palenia się trawy był przyczyną wielu wypadków drogowych, w których zostało rannych wiele osób. Zbyt późno zauważony pożar trawy, powodował niekiedy wielohektarowe pożary lasu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę