Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mało chętnych do spółki...

W poniedziałek mija półroczny termin w którym pracownicy Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży mają powołać spółkę pracowniczą, która miałaby uczestniczyć w prywatyzacji ostatniej państwowej firmy w mieście. Powstanie spółki, za którą jeszcze w połowie ubiegłego roku opowiadała się zdecydowana większość załogi staje się jednak coraz bardziej wątpliwe. Do dziś nie zebrano jeszcze wymaganych prawem deklaracji o chęci przystąpienia do niej od co najmniej połowy z około 250 pracowników firmy.

Jeszcze mniej osób - bo zaledwie 89 (są to pracownicy PKS-u, ale także kilka osób z ich rodzin) - wpłaciło zaliczki na poczet przyszłych wkładów u to mimo, że cenę udziału obniżono z początkowych 5 tys. zł do zaledwie 100 zł.
Wojciech Zalewski dyrektor ds. technicznych i eksploatacji przedsiębiorstwa, a także członek komitetu inicjatywnego do powołania spółki pracowniczej ma jednak wciąż nadzieję, że spółkę uda się utworzyć. Jak twierdzi choć półroczny termin już za chwile mija, to wojewoda obiecał, że poczeka jeszcze kilka tygodni na decyzje pracowników łomżyńskiego PKS-u.  
Największym wyzwaniem dla pracowników PKS-u jest jednak zebranie kapitału początkowego. Aby rozpocząć rozmowy z wojewoda o prywatyzacji zakładu kapitał ich spółki musi przekroczyć 1 mln 300 tys zł.  Wartość zebranych do dziś deklaracji to około 850 tys zł. Wojciech Zalewski twierdzi, ze resztę mógłby dołożyć inwestor strategiczny...  ale przynajmniej oficjalnie jeszcze nikt nie wie kto nim mógłby zostać.

Wojewoda faktycznie obiecał jeszcze poczekać na decyzję załogi, ale jednocześnie polecił zarządcy firmy rozpoczęci prac nad wnioskiem o komercjalizację przedsiębiorstwa czyli przekształcenie PKS-u w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.     
Jak tłumaczył wojewoda Bohdan Paszkowski to po to aby „nie obudzić się z ręką w nocniku” gdyby załodze powołanie spółki pracowniczej nie wyszło.

Póki co nie wiadomo także jaka jest wartość PKS w Łomży. Wycena została odesłana do firmy, która ją przygotowała do poprawki. Jak przekonuje rzecznik prasowy wojewody Mirosław Piontkowski nawet gdy będzie ona gotowa nie zostanie jednak podana do wiadomości publicznej bo takie dane są tajne!(?)
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę