Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Co czwarty kierowca jeździ bez pasów

Ponad 160 kierowców bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali zaledwie w ciągu jednego dnia policjanci na drogach województwa podlaskiego. Policyjna akcja nosiła kryptonim „Pasy” miała przede wszystkim na celu uświadomienie kierowcom ryzyka jakie w ponoszą jeżdżąc bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, ale również przyczyniła się do ujawnienia innych wykroczeń. Zatrzymano kilku pijanych kierowców i szmuglera papierosów, który w samochodzie przewoził 720 paczek papierosów bez akcyzy.

Dotychczasowe policyjne doświadczenia wskazują, że jedną z najważniejszych przyczyn dużej śmiertelności wypadków drogowych jest lekceważenie przez kierowców i pasażerów obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Stąd też akcja pod kryptonimem „pasy”. W sumie przez cały dzień skontrolowanych zostało ponad 640 samochodów. Niestety okazało się, że praktycznie co 4 kierowca nie zapina pasów bezpieczeństwa. W tej grupie znaleźli się zarówno kierowcy aut osobowych jak i ciężarówek. Co gorsza w odnotowano również 6 przypadków przewożenia dzieci bez wymaganych zabezpieczeń.
Policjanci podkreślają, że za niedopełnienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa mogą ukarać sprawcę mandatem w wysokości 100 zł. oraz 1 punktem karnym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę