Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Witają wiosnę...

W szkole pod okiem nauczycieli, ale bez lekcji, lub też na świeżym powietrzu ale nie zawsze pod opieką nauczycieli tak uczniowie łomżyńskich szkół witają pierwszy dzień wiosny. Od rana policjanci w Łomży zatrzymali już trzech pijanych nastolatków. Jeden gimnazjalista z objawami upojenia alkoholowego trafił do szpitala.


Tradycja świętowania dnia wagarowicza sięga niepamiętnych (przynajmniej dla nas) czasów... Dyrektorzy większości szkół żeby zapobiec wagarom organizują różnorodne zajęcia, aby przytrzymać uczniów w szkołach, ale nie zawsze się to udaje.... Kilkanaście minut po godzinie 10. strażnicy miejscy zauważyli młodego człowieka leżącego na ławce w parku przy Alei Legionów.  Okazało sie, że to 14-latek w stanie upojenia alkoholowego. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala na odtrucie....   
Mniej pijani byli dwaj uczniowie, którzy napatoczyli się na patrol Straży Miejskiej w okolicach starego cmentarza żydowskiego. 15-latek – uczeń gimnazjum i 17-latek uczeń technikum akurat pili alkohol. Wezwani na miejsce policjanci zabrali ich do Komendy Miejskiej Policji skąd mają ich odebrać rodzice.
Zbigniew Gadziński – z-ca komendanta Straży Miejskiej w Łomży podkreśla, że w związku z pierwszym dniem wiosny strażnicy miejscy dziś szczególnie często kontrolują te miejsca w których mogą gromadzić się wagarowicze.

Podkreślmy, jednak w opisany powyżej sposób nadejście wiosny świętuje niewielu uczniów łomżyńskich szkół. Zupełnie inaczej bawiło się kilkuset  uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych i przedszkoli. Oni powitali wiosnę  wspólną zabawą na Placu Niepodległości w Łomży.   

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę