Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Solidarność ogólnowojewódzka?

Główne zdjęcie
Jarosław Schabieński

Już wiadomo, że wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się 20 maja. Premier w poniedziałek podpisał odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie. W dalszym ciągu nie ma natomiast decyzji czy razem z wyborami odbędzie się referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Jarosław Schabieński pełniący obowiązki organów samorządowych województwa, który może zarządzić takie referendum twierdzi, że na decyzje ma jeszcze czas i wzywa mieszkańców Łomży do „solidarności ogólnowojewódzkiej”.

- Nawet jeśli referendum ma się odbyć w tym samym terminie, co wybory to mamy jeszcze dwa tygodnie czasu – mówi Jarosław Schabieński.
Ten od którego decyzji zależy czy do referendum dojdzie czy też nie na razie czeka na podpisy pod  wnioskiem o takowe referendum, które zbierają działacze PiS. Aby wniosek trafił do „zarządcy województwa” musi się pod nim podpisać 5 % dorosłych mieszkańców podlaskiego – czyli ponad 47 tys osób. Akcja w Łomży przebiega bardzo opornie. W biurze poselskim posła Lecha Antoniego Kołakowskiego, gdzie podpisy zbierane są już od dwóch tygodni póki co nie poparł jej nikt...
Jarosław Schabieński wzywa do solidarności ogólnowojewódzkiej i argumentuje, że obwodnicy Augustowa jest ważna także dla mieszkańców Łomży.
- Łomża też będzie występowała o obwodnice i też może mieć różne protesty i kłopoty z tego tytułu   - mówi Schabieński.
„Zarządca województwa” podkreśla, że na razie czeka na 47 tys podpisów mieszkańców województwa pod wnioskiem PiS. Gdyby jednak działaczom partii nie udało się tego dokonać Schabieński nie wyklucza, że i tak zarządzi referendum.     

Zdaniem Jarosława Schabieńskiego na referendum nie szkoda pieniędzy. Choć pochłonie około 3 mln z kasy samorządu województwa to jak twierdzi „jest to bardzo istotny element wyrażenia woli mieszkańców województwa, który Unia Europejska powinna wziąć pod uwagę”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę