Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

7 mln zł na most w Morgownikach

Do połowy listopada powinien zostać otwarty dla ruchu most w Morgownikach na Pisie. Tak zapowiadał podczas spotkania z sołtysami miejscowości zanarwiańskich gminy Nowogród dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Andrzejem Wolfartem. Koszt remontu mostu wyniesie ok. 7 mln zł.

Drewniany most na Pisie w Morgownikach został zamknięty pod koniec lipca ubiegłego roku. Przyczyną zamknięcia mostu był jego fatalny stan - drewniana, konstrukcja mostu po prostu zaczyna się rozpadać.    
Zgodnie z przedstawiony przez dyrektora Wolfarta harmonogramem fizyczna naprawy mostu ma rozpocząć się w połowie mają. Wówczas to mają zostać rozebrany obecny most a w jego miejscu zostaną wykonane nowe żelbetowe przęsła ze wspornikami pod chodnik dla pieszych. Prace na d nowa konstrukcja mostu mają trwać pół roku i około 15 listopada, po wylaniu pierwszej warstwy asfaltu i próbach wytrzymałościowych, most zostanie udostępniony mieszkańcom do użytku – zapowiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Całość prac na moście w Morgownikach zakończy się jednak dopiero wiosną 2008 roku. Wówczas to zostanie wylana warstwa ścieralna asfaltu i całkowite oddanie mostu dla ruchu kołowego i pieszego.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę