Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Trawy już płoną...

Główne zdjęcie
Pożar Fortów w Piątnicy
fot. archiwum

Jak Polska długa i szeroka wzdłuż dróg, nad łąkami i polami zaczynają unosić się kłęby dymu... Także wokół Łomży strażacy odnotowali już pierwsze interwencje przy gaszeniu wypalanych traw. Tymczasem kolejny rok strażacy apelują, by tego nie robić, bo przynosi to niepowetowane straty w środowisku przyrodniczym. Przypominają, że wypalanie traw to wykroczenie, za które grozi areszt lub grzywna.

Jak co roku w okresie wiosennym Komendant Straży Pożarnej w Łomży wystosował apel do właścicieli użytków rolnych o niewypalanie traw. „Takie działania są niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego - czytamy w apelu starszego brygadiera Lucjana Porowskiego Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.
Płomienie niszczą górną warstwę gleby i wszystko, co w niej żyje. Dodatkowo wypalanie traw często kończy się niekontrolowanym pożarem na dużej powierzchni - ostrzegają strażacy.
Wypalanie traw prowadzi także do wielu strat materialnych i często osobistych tragedii gospodarzy. Każdego roku w Polsce podczas takich pożarów ginie od kilku do kilkunastu osób. Takie przypadki zdarzały się także w okolicy Łomży, gdy szybko przenoszący się ogień odcinał drogę ucieczki człowiekowi, który go wzniecił.
Komendant apeluje przede wszystkim do rolników i przypomina, że w gaszenie płonących łąk angażowane są całe zastępy strażaków, którzy w tym czasie mogą być bardziej potrzebni w innych miejscach.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę