Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie monety już są

Pierwsi łomżanie mieli w piątek okazję kupić „złote łomżyńskie” dwuzłotówki. Monety z wygrawerowaną na rewersie Katedrą Łomżyńską dostępne są we wszystkich urzędach pocztowych na terenie miasta.

Narodowy Bank Polski wyemitował milion takich monet. Łomża na złotej monecie znalazła się w ramach kolekcjonerskiej serii “Historyczne miasta w Polsce”. Zespół historyków pod przewodnictwem prof. Henryka Samsonowicza spośród polskich miast wybrał 32 najstarsze. Przy wyborze brano pod uwagę przynajmniej 500-letnie tradycje samorządowe, istotne znaczenie w dziejach Polski, niepospolity wkład w zasób kultury i rolę w strukturach administracyjnych kraju. Łomża w tej kolekcji jest jedynym miastem z północno-wschodniej Polski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę