Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.wspolczesna.pl

Proces groźnej grupy przestępczej przeniesiony do Szczecina

Szczecin, a nie Łomża, będzie miastem, w którym na ławie oskarżonych zasiądzie czwórka przestępców mających na sumieniu m. in. usiłowanie zabójstwa i serię napadów z bronią w ręku. - Zadecydowały względy ekonomii procesowej - mówi prokurator Janusz Sobieski z łomżyńskiej Prokuratury Okręgowej. - Wprawdzie najpoważniejsze zarzuty wobec oskarżonych wiążą się z wydarzeniami w Łomży i Zambrowie, ale to w województwie zachodniopomorskim dopuścili się kilku przestępstw. Tam także mieszka większość świadków.

Przypomnijmy, że sprawa zaczęła się w lutym 2006 roku na ulicy Polowej w Łomży. Pochodzący z województwa zachodniopomorskiego Bogusław B. wyrwał starszej kobiecie reklamówkę. Uciekając próbował strzelać do ścigającego go policjanta.
Rozpoczęte od tego zdarzenia śledztwo ujawniło, że Bogusław B. ma na sumieniu w swoich rodzinnych stronach, a także na Śląsku, kilka napadów rabunkowych na kantory, taksówkarzy oraz pewnego rolnika. W Zambrowie natomiast jesienią 2004 roku próbował zastrzelić mieszkańca tego miasta. Trafił go pięcioma pociskami, ale ofiara przeżyła.

Razem z Bogusławem B. na ławie oskarżonych zasiądą współuczestnicy jego przestępczych wyczynów: Wojciech G. z okolic Czyżewa (m. in. zlecił zabójstwo zambrowianina), Dariusz Robert K. z Białegostoku oraz Adrian J. z Sokółki. Termin procesu nie został jeszcze ustalony

źródło: wspolczesna.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę