Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Mija rok od śmierci najsłynniejszej łomżanki

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka w Łomży w 2005r

Powszechnie znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, mistrzyni monologu Hanka Bielicka (1915-2006) zmarła 9 marca 2006 roku w Warszawie. Miała 90 lat. Aktorka wywodząca się z Łomży nazywana była „królową estrady”... Dziś w pierwsza rocznice jej śmierci w Łomży zostanie odprawiona Msza święta za jej duszę, a odbędzie sie także prezentacja filmu poświęconego jej pamięci.

pożegnanie Hanki Bielickiej na Warszawskich Powązkach
pożegnanie Hanki Bielickiej na Warszawskich Powązkach
Pani Hance Łomżyńska Orkiestra Kameralna zadedykowała utwór „My z Łomży”... Podczas wczorajszego koncertu orkiestry wykonał go Dariusz Wójcik.
Także wczoraj w Łomży odbył się konkurs krasomówczy imienia Hanki Bielickiej. Zorganizował go proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Przy tej parafii znajduje się Salonik Hanki Bielickiej w którym zgromadzono pamiątki – m.in. suknie, kapelusze i bibeloty używane przez  aktorkę. Dziś o godzinie 18.00 w kaplicy tej parafii odbędzie się specjalna Msza święta za duszę zmarłej.

Panie Renata Dobrakowska i Wanda Wałkuska z Łomży przekazały rodzinie Pani Hanki w Warszawie dwa piękne kwietne kapelusze, autorstwa Edwarda Przybylaka, które zostaną złożone  na grobie aktorki na Starych Powązkach.

Film o Pani Hance
Z oczarowania osobowością, elegancją i talentem Damy w Kapeluszu narodził się pomysł Artura Filipkowskiego, właściciela Telewizji Łomża, aby gromadzić materiały wideo na temat Pani Hanki. Sprawy nabrały przyspieszenia rok temu, już w kilka dni po śmierci Artystki.
Dzięki temu, że zaproponował mi współpracę, możemy teraz zaprosić na premierę filmu (czy też raczej dopiero szkicu dokumentalnego) o życiu, twórczości i śmierci najsłynniejszej łomżynianki świata. „Pamiętajcie o uśmiechu” będzie miało premierę w piątek, 9 marca o godz. 18 w auli im. Hanki Bielickiej w II Liceum Ogólnokształcącym przy pl. Kościuszki w Łomży. Zapraszamy serdecznie każdego, kto w rocznicę odejścia Artystki zechce przypomnieć sobie, jaka była. Albo dopiero zobaczyć, jaką widzieliśmy ją my. Nie trzeba brać z sobą imiennych zaproszeń ani pieniędzy na bilet. Nie zapomnijcie tylko Państwo o uśmiechu! Pani Hanka tyle razy nas o to prosiła...   
Mirosław R. Derewońko
P.S. Fragmenty „Pamiętajcie o uśmiechu” są już na stronie: www.tvlomza.pl 
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę