Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

piątek 11.06.2004

Gazeta Współczesna - Nie spieszno do klubu Gazeta Współczesna - Trzeciego razu nie będzie

Gazeta Współczesna - Nie spieszno do klubu
Łomża. Poseł Mieczysław Czerniawski zjawił się w ostatnich dniach w mieście z dwoma „prezentami z Warszawy”. Jeszcze kilka miesięcy temu „spisywany na straty” łomżyński polityk SLD mówi dziś, że jest zadowolony, iż nadal znajduje się poza parlamentarnym klubem swojego ugrupowania.
Tym razem Czerniawski wystarał się u prezydenta RP o pracownię komputerową dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży. Pracownia została przekazana szkole w Dniu Dziecka.
– Do tej szkoły chodzi moja wnuczka i od niej dowiedziałem się, że mieli tam tylko komputery, kupione ze składek rodziców. Cieszę się, że udało mi się pomóc. Uroczystość przekazania pracowni była bardzo wzruszająca – opowiada poseł.
Drugi prezent Czerniawski zrobił łomżyńskiej policji. Dzięki jego staraniom jednostka otrzymała 150 tys. zł na remont siedziby, a także nowe kamizelki kuloodoporne i pistolety. Niebawem łomżyńska komenda, w ramach tego samego „prezentu”, ma jeszcze otrzymać samochód terenowy.
– Jako przewodniczący komisji finansów publicznych w Sejmie staram się, by poszczególne resorty otrzymywały dodatkowe pieniądze z czynionych przez komisję oszczędności budżetowych. Gdy pojawia się taka możliwość, nie zapominam o Łomży i województwie podlaskim – podkreśla poseł.
więcej: Gazeta Współczesna - Nie spieszno do klubu

Gazeta Współczesna - Trzeciego razu nie będzie
Choć zdewastowane obiekty po zakładach bawełnianych „Narew” od pięciu lat czekają na nabywcę, to jak dotąd pojawiła się tylko jedna całościowa oferta. Składała ją już dwukrotnie Wyższa Szkoła Agrobiznesu. Dwukrotnie też uczelnia spotkała się z odmową rady wierzycieli upadłej spółki.
– Cena była za niska. Poczekamy na korzystniejszą ofertę – mówią wierzyciele. – Nasza cena była rzetelna. Trzeciego podejścia nie będzie. Wycofujemy się definitywnie – zapowiada prof. Roman Engler, rektor WSA.
Dawne państwowe Łomżyńskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Narew” zajmowały kilkadziesiąt hektarów terenu na obrzeżach miasta. W połowie lat 90. bankrutująca firma państwowa została przekształcona w spółkę wierzycieli Łomżyńska Bawełna „Narew”. Spółka otrzymała ponad 11 ha terenu z halami produkcyjnymi, bocznicą kolejową, ciepłownią itp. W 1999 r. sąd ogłosił jej upadłość. Od tego czasu majątek, wyceniony w 2000 r. na 6,2 mln zł, czeka na nabywcę.
więcej: Gazeta Współczesna - Trzeciego razu nie będzie

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę