Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Wcięty” łomżanin zatrzymał samolot

Główne zdjęcie
fot. internet

Zaledwie jedno wypowiedziane przez młodego mieszkańca Łomży zdanie wystarczyła aby samolot linii Ryanair lecący z Niemiec do Wielkiej Brytanii musiał awaryjnie lądować. 22-latek z Łomży powiedział, że w plecaku ma bombę!. Później tłumaczył, że to był tylko głupi żart, a on był z lekka pijany. Po wylądowaniu samolotu dowcipnego łomżanina zatrzymała niemiecka policja. Teraz grozi mu nawet kilkadziesiąt tysięcy euro kary za wprowadzenie zagrożenia.

Wydarzenie z główną rola 22-latka z Łomży zrelacjonowała Deutsche Presse-Agentur. Wszystko działo się przed tygodniem. Samolot Ryanair leciał z Lubeki, północne Niemcy, do miasta Stansted w pobliżu Londynu. Pasażer, lat 22, odmówił wyłączenia telefonu komórkowego o co prosił go człowiek siedzący obok, po czym stwierdził, że w plecaku ma bombę.

Mieszkaniec Łomży utrzymuje, że to był głupi żart wywołany tym że miał 1,5 promila alkoholu. Dodaje też, że telefon był wyłączony, a Anglik krzyczał na niego żeby wyłączył telefon bo spadniemy siejąc panikę w samolocie. Przekonuje że zdanie o bombie w plecaku skierował wyłącznie do tego Anglika i że to właśnie ten Anglik miał poinformować personel samolotu.

Irlandzki samolot w tym czasie był nad terytorium Holandii natychmiast zawrócił i już o chwili wylądował na lotnisku w Koloni w Niemczech.
Policja zatrzymała pasażera, ale nie znalazła bomby w jego bagażu. Samolot po 2 godzinach wystartował ponownie, ale bez łomżanina. Ten mimo przekonywanie, że to był tylko żart został zwolniony dopiero po zapłaceniu kaucji i pod warunkiem natychmiastowego powrotu do Polski.
Policja zapowiedziała, że pasażer będzie wezwany ponownie do Niemiec i odpowie niemieckim oskarżeniom o wprowadzenie zagrożenia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę