Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża przepiła miliony

Niemal 40 mln zł – taka, według danych właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych, była wartość alkoholu sprzedanego w Łomży w ubiegłym roku. Oznacza to, że każdy mieszkaniec miasta – wliczając w to abstynentów, niemowlęta, przedszkolaków, nieletnich i starców - w 2006 roku ciągu roku na alkohol wydał po około 666 zł. Najwięcej poszło na piwo.

Łomżanie na alkohol wydają krocie. Potwierdzają to dane spływające do ratusza. Po zakończonym roku każdy przedsiębiorca handlujących alkoholami musi w Urzędzie Miejskim złożyć oświadczenia dotyczące wysokości sprzedaży napojów alkoholowych. Na tej podstawie wyliczana jest wysokość opłaty jaką biznesmen musi wnieść do kasy miasta za handel alkoholem.
Z danych za 2006 roku wynika, że tak jak w latach poprzedni łomżanie  najwięcej wydali na piwo oraz napoje do 4,5% zawartości alkoholu. W sumie w sklepach, pubach, barach i restauracjach za te trunki zapłacono 23 mln 750 tys zł. Gro tej kwoty stanowi sprzedaż w sklepach. Zgodnie z deklaracjami handlowców, we wszystkich lokalach w mieście na piwo wydano raptem 1 mln 665 tys zł.

Na drugiej pozycji pod względem popularności jest wódka. Na alkohole mocne powyżej 18%  łomżanie przez rok wydali  14 mln 270 tys zł. Przy czym w lokalach gastronomicznych jest to niespełna 550 tys zł.

Najmniejszym powodzeniem cieszą się wina. Co ciekawe – to jedyna grupa alkoholi, której wartość sprzedaży w 2006 roku była niższa niż w 2005 roku. W ubiegłym roku na napoje od 4,5% do 18% alkoholu wydano w Łomży 1 mln 871 tys zł, a w 2005 roku była to kwota powyżej 2,5 mln zł.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę