Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bezpieczni gimnazajliści

Uczniowie 15 gimnazjów z Łomży i najbliższej okolicy rywalizowali w konkursie „Zgodnie z prawem i bezpiecznie”. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w konkurencjach o charakterze teoretycznym, praktycznym i plastycznym przygotowanych przez policję, straż pożarną. Po zaciętej potyczce pierwsze miejsce w finale konkursu zdobyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Piątnicy, wyprzedzając kolegów z Gimnazjum w Śniadowie i Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. W nagrodę gimnazjaliści dostali aparaty cyfrowe, rowery i MP-3.

Mirosław Orzechowski wiceminister edukacji
Mirosław Orzechowski wiceminister edukacji

Konkurs „Zgodnie z prawem i bezpiecznie” wspólnie zorganizowały miejscowa Komenda Miejska Policji i Publicznym Gimnazjum nr 8.  Jego założeniem  było wyposażenie młodych ludzi w wiedzę dotyczącą prawidłowego  konstruowania swoich  relacji z otoczeniem, sytuacji prawnej tych relacji oraz upowszechnianie nawyków unikania niebezpieczeństw i zagrożeń w szczególności wyeliminowanie agresji wśród młodzieży oraz używania przez nią alkoholu i narkotyków, stymulacja poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych, a także edukacja medyczna ze szczególnym uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy, propagowanie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i ochrony środowiska.
Konkurs poprzedzony został edukacją w ww. zakresie wszystkich uczniów  szkół gimnazjalnych powiatu i miasta Łomży. W 164 zajęciach prowadzonych przez Policję  uczestniczyło 5061 uczniów. Konkurs obejmował etap  szkolny, podczas którego wyłoniono trzyosobowe zespoły biorące następnie udział w finale.            

Poza zadaniami przygotowanymi przez policjantów i strażaków w finale gimnazjaliści  musieli zmierzyć się także z pytaniami przygotowanymi przez miejscowe Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Polski Czerwony Krzyż i Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Dotyczyły one  m.in. uzależnień od alkoholu, narkotyków i środków psychoaktywnych, profilaktyki AIDS oraz część praktyczną dotycząca znajomości zasad pierwszej pomocy przedmedycznej i techniki reanimacji.

Poza trzema najlepszymi ekipami gimnazjalistów z Piątnicy, Śniadowa i łomżyńskiej „ósemki”nagrody otrzymali również autorzy najlepszej pracy plastycznej o tematyce profilaktyki używek oraz najaktywniej bawiącą się i kulturalnie zachowująca się grupę kibiców dopingujących swoją drużynę. W kategorii najlepszej pracy plastycznej zwyciężyło Gimnazjum z Piątnicy, zaś za najlepszych kibiców zostali uznani uczniowie z Gimnazjum ze Zbójnej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę