Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PiS chce referendum, ale podpisów nie chce mu się zbierać

Wojewódzkie władze PiS w Białymstoku postanowiły zwrócić się do Jarosława Schabieńskiego (członka PiS), który obecnie jednoosobowo zarządza województwem podlaskim, z wnioskiem o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie obwodnicy Augustowa przy okazji przedterminowych wyborów do sejmiku. Zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku podjął w poniedziałek uchwałę w tej sprawie.

Jak powiedział PAP sekretarz zarządu Mariusz Kamiński "chodzi o to, by Schabieński skorzystał z możliwości podjęcia przez niego samodzielnej uchwały o przeprowadzeniu referendum. Wówczas nie byłaby konieczne zbiórka podpisów z poparciem dla wniosku o referendum - dodał."
Referendum lokalne może być ogłaszane na dwa sposoby. Albo w wyniku decyzji sejmiku województwa podlaskiego – który teraz zastępuje Schabieński, albo na wniosek 5 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania. W tym drugim przypadku potrzebne by było ok. 45 tys. podpisów osób osób dorosłych, w tym pierwszym wystarczy jeden podpis.
Działacze PiS argumentują, że wynik referendum może mieć znaczenie przy ewentualnym procesie przed unijnym trybunałem, czym grozi Komisja Europejska, jeśli Polska nie wstrzyma inwestycji przez dolinę rzeki Rospudy. „To nie będzie przesłanka formalna, ale społeczna i taki głos może być przez trybunał wzięty pod uwagę” - dodawał sekretarz wojewódzkiego PiS.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę