Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Boże Ciało w Łomży

Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przeszło ulicami Łomży w procesjach Bożego Ciała. Główną procesję po Mszy Świętej w Katedrze poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uroczystość Bożego Ciała jest momentem uświadomienia sobie Bożego Planu zbawienia człowieka i jednocześnie zrozumienia i wyeliminowania błędu sezonowości ludzkich uniesień do Boga – mówił w homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej procesję biskup Stanisław Stefanek. Tej Mszy Świętej przewodniczył biskup Marcjan Trofimiak ordynariusz diecezji Łuck na Ukrainie.

W procesji która przeszła z katedry ulicami Sadową, Polową, Aleją Legionów, Długą i Giełczyńską by wrócić przed 500. letnią świątynię wzięło udział kilka tysięcy wiernych.
Na koniec biskup łomżyński tradycyjnie już skierował do wiernych diecezji słowo. Biskup nawiązał do problemów społecznych życia Polaków. Mówił m.in. o ustawie, która „natychmiast uruchomiła wnioski i rozwód w niektórych apelacjach okręgowych nawet o 50%”. Jak dodał u nas na szczęście tak tragicznie to nie wygląda.
Biskup Stanisław Stefanek wołał, że w Polsce „w tym czasie kiedy urządza się bluźniercze procesje, propagując najrozmaitsze zboczenia jako normę, której to normie należy się związek małżeński, w tym samym czasie zdrowa rodzina poddawana jest pokusie rozbicia żeby zdobyć kilkaset złotych głodowej porcji dla swoich dzieci.” Biskup podkreślił, że takie zapisy ustawy są wrogiem człowieka, że „to jest nienawiść do zdrowego życia ludzkiego”.

posłuj co powiedział Biskup Stanisław Stefanek:
"o ustawie, która natychmiast uruchomiła wnioski i rozwód"

"takie zapisy ustawy są wrogiem człowieka"
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę