Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Alkohol zabija! Syn zabił ojca, brat zabił brata

Alkohol, nóż w dłoni i nieporozumienia rodzinne stały się przyczyną tragedii - informuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. Koło Grajewa syn zabił ojca, a w Augustowie brat zabił brata. Obie tragedie wydarzyły się wczoraj wieczorem.


Wieczorem policjanci z Grajewa zostali powiadomieni przez pogotowie o tragedii, do której doszło w pobliskich Szymanach. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z posesji został zabity 56-letni mężczyzna. Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze w jednym z domów zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Ustalili, że wcześniej między zatrzymanym a jego nietrzeźwym ojcem doszło do kłótni. W jej trakcie syn nożem ugodził ojca w pierś. Mimo wysiłków lekarzy, którzy reanimowali ofiarę rana okazała się śmiertelna. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca był pijany. W wydychanym powietrzu miał prawie 1,4 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Kilka godzin później do podobnej rodzinnej tragedii doszło w Augustowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w jednym z mieszkań przy ul. Obrońców Westerplatte doszło do awantury i szarpaniny między rodzeństwem. W jej trakcie 23-letni mężczyzna kilkakrotnie ugodził nożem młodszego o 3 lata brata. Gdy ranny upadł na podłogę sprawca wezwał pogotowie. Mimo reanimacji 20-latek zmarł. Bratobójca został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę