Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży...

Główne zdjęcie
szkic obwodnicy Łomży kolor niebieski - wariant zachodni

W ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Łomży i wójtów gmin Łomża i Piątnica z projektantami firmy Transprojekt Warszawa wytyczającymi trasę przebiegu obwodnicy miasta. Póki co rozważanych jest aż sześć wariantów obwodnicy przy czym trzy z nich przebiegają po stronie zachodniej i trzy po stronie wschodniej miasta. Jak mówi Marcin Sroczyński wiceprezydent Łomży d.s. inwestycyjnych samorządowcy popierają wszystkie warianty po stronie wschodniej i jeden po zachodniej.

Jak podkreśla Sroczyński samorządowcy chcą przede wszystkim aby obwodnica powstała do 2013 roku. Z zaproponowanych przez projektantów tras przebiegu obwodnicy najbardziej podobają im się te przechodzące po stronie wschodniej. Niemniej ze względu na niekorzystne oddziaływanie na środowisko jako możliwy do realizacji wskazują także wariant „III obwodnicy zachodniej”.
Z przeprowadzonych dotychczas badań środowiska wynika, że po tej stronie miasta jest znacznie mniej cennych przyrodniczo roślin i zwierząt niż po stronie wschodniej.

Wariant III – (29.916 km.) droga ekspresowa przebiega po kierunku drogi krajowej nr 61 Łomża – Augustów, po północnej stronie Łomży, a na południe od Łomży drogą ekspresową na kierunku drogi krajowej nr 63 Łomża – Zambrów.
Połączenie drogi krajowej nr 64 Łomża – Stare Jeżewo odbywa się projektowanym odcinkiem GP Pensa – Pątnica, jak w wariancie I w węźle „Michałowo”, a droga wojewódzka nr 677 w węźle „Konarzyca”.       
Długość przeprawy mostowej przez rz. Narew wynosi 1120,0 m.


Jak dodaje Marcin Sroczyński z badań przeprowadzonych na zlecenie projektantów wynika, że złoża torfu po zachodniej stronie miasta są dużo mniejsze niż pierwotnie sądzono.
- Z odwiertów wynika, ze torf jest tu na głębokość około pół metra. A to oznacza i budowa po tej stronie drogi będzie łatwiejsza - dodaje.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę