Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.samorzad.pap.com.pl

Wybory do 20 maja

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego nr 47 z dnia 21 lutego 2007 r. ukazało się obwieszczenie Wojewody Podlaskiego o rozwiązaniu Sejmiku Województwa Podlaskiego. Przedterminowe ponowne wybory do sejmiku województwa podlaskiego odbędą się najpóźniej 20 maja - poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego (KBW) w Białymstoku Marek Rybnik. Konkretną datę wyborów ustali premier.

Premier także, na wniosek szefa MSWiA, powoła komisarza, który będzie zarządzał województwem aż do wyboru zarządu przez nowy sejmik.
"Jesteśmy królikiem doświadczalnym, bo po raz pierwszy w historii parlamentaryzmu terenowego przeprowadzamy takie wybory" - powiedział Rybnik. Zwrócił uwagę, że prawnicy znajdują w przepisach dotyczących samorządu luki prawne wynikające właśnie z takiej niecodziennej sytuacji, np. dotyczące trybu powoływania obwodowych komisji wyborczych.
Rybnik dodał, że delegatura KBW liczy, ile będą kosztowały przedterminowe wybory do sejmiku województwa podlaskiego. Według wstępnych szacunków, koszty nie przekroczą 3 mln zł.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę