Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Środa Popielcowa: jałmużna, modlitwa, post i pokuta

Dziś Środa Popielcowa pierwszy dzień Wielkiego Postu. Ten dzień charakteryzuje się nabożeństwem pokutnym, podczas którego wiernym posypuje się czoła lub czubek głowy popiołem wraz z napomnieniem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, lub „Pamiętaj, prochem jesteś i w proch się obrócisz”.


Środa Popielcowa i Wielki Piątek są obecnie jedynymi obowiązującymi dniami postu ścisłego tzn. jeden posiłek do syta bez potraw mięsnych w ciągu całego dnia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę