Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wybory i podsumowanie roku w związku hodowców gołębi pocztowych

Tadeusz Śmiarowski ponownie został wybrany prezesem łomżyńskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Oddział liczy 181 hodowców skupionych w 6 sekcjach. W samej Łomży gołębie pocztowe hoduje 60 osób.

Wybory połączono z podsumowaniem minionego roku. Najlepszym hodowcom wręczono cenne trofea. Puchar Prezydenta Łomży otrzymał Bogdan Kurpiewski z Miastkowa. Jego gołąb w ubiegłym roku odbył najdłuższy lot – 510 km do Łomży.
Wręczono także puchary od Burmistrza Radzymina. Tradycyjnie łomżyńscy hodowcy gołębi pocztowych w biorą udział w lotach z Radzymina. W ten sposób władze miasta i hodowcy upamiętniają żołnierzy 33 pułku piechoty z Łomży, którzy w 1920 roku, na radzymińskich błoniach, polegli w obronie Ojczyzny. Puchar od Burmistrza Radzymina otrzymał Wojciech Sadowski, a za zwycięstwo drużynowe (pięciu gołębi) Andrzej Jankowski. Obaj nagrodzeni hodowcy pochodzą z Wysokiego Mazowieckiego.

W łomżyńskim oddziale Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych skupieni są hodowcy gołębi z Łomży, Zambrowa, Nowogrodu, Wysokiego Mazowieckiego, Czyżewa i Miastkowa. Oddział choć powstał w 1985 roku nawiązuje do przedwojennych tradycji. Pierwszy związek hodowców gołębi pocztowych na Ziemi Łomżyńskiej został założony w 1938 roku.

W tym sezonie hodowcy z Łomży i regionu swoje gołębie będą wypuszczać na kierunku Bolesławiec, Wrocław i Truszów.

fot. Marek Malinowski 

Foto:
Foto: Janusz Dąbrowski wręcza puchar od Burmistrza Radzymina Andrzejowi Jankowskiemu z Wysokiego Mazowieckiego
Foto: wybory
Foto: Janusz Dąbrowski wręcza puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Radzymina za najdłuższy lot w 2006 roku
Foto: dyskusja nad kierunkiem lotów gołębi w 2007 roku

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę