Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Sejmik: coraz bliżej ostatecznego rozwiązania

Główne zdjęcie
fot. wrotapodlasia.pl

Sobotnia, nadzwyczajna sesja sejmiku województwa podlaskiego nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia w kwestii ustalenia kto rządzi w województwie. Głównym tematem obrad miał być wniosek o odwołanie marszałka Bogusława Dębskiego z PiS. Dyskusji jednak nie było, bo po rozpoczęciu sesji została ona przerwana do poniedziałku.

Wniosek o przerwanie obrad złożyli radni z Platformy Obywatelskiej. Za tym wnioskiem głosowało 15 radnych sejmiku, przeciw było 14 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.
Jeśli do północy w najbliższy wtorek nie uda się wybrać nowego zarządu województwa podlaskiego, wybory do sejmiku trzeba będzie powtórzyć. Od jesiennych wyborów udało się wybrać jedynie marszałka z PiS i wicemarszałka z Samoobrony, nie można wybrać kolejnych trzech członków zarządu. Pat w sejmiku województwa podlaskiego, którego od ponad dwóch miesięcy nie udaje się przełamać, powstał przy wyborze drugiego z wicemarszałków. Przy głosowaniu kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego (wybrany z listy PSL, w głosowaniach wspiera jednak PiS i Samoobronę) na stanowisko drugiego wicemarszałka, mimo pięciu dotąd głosowań nie było wymaganej większości.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę