środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Obwodnica Łomży w ciągu drogi nr 61...

Najwyraźniej zmienia się koncepcja budowy obwodnicy Łomży. O ile jeszcze do niedawna mówiono, że będzie ona usytuowana w ciągu drogi krajowej nr 63 (Kolno – Zambrów), teraz mówi się już i projektuje ją w ciągu drogi krajowej nr 61 9 Suwałki – Ostrołęka). W czwartek o takim przebiegu obwodnicy Łomży mówił w Ostrołęce Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek. Także najnowsze plany obwodnicy Łomży jakie dosłano do ratusza wskazują na takie rozwiązanie.

szkic obwodnicy Łomży<br>
kolor niebieski - wariant zachodni<br/>
kolor czerwony - wariant wschodni
szkic obwodnicy Łomży
kolor niebieski - wariant zachodni
kolor czerwony - wariant wschodni

Oto szkice „nowych” wariantów przebiegu obwodnicy Łomży. Zdaniem przygotowujących je projektantów „pod względem ruchu przelotowego i obsługi transportowej m. Łomży najkorzystniejsze są wariant II i III obwodnicy zachodniej”.

Wariant I – droga ekspresowa przebiega po kierunku drogi krajowej nr 61.
Podłączenie drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo odbywa się projektowanym odcinkiem drogi Pensa - Piątnica w klasie Gp. w węźle „Michałowo”.
Podłączenie drogi nr 63 Łomża – Zambrów odbywa się projektowaną południową obwodnicą Łomży w klasie GP w węźle „Łomża”. W wariancie I obwodnicy zachodniej węzeł „Łomża” ma wariantową lokalizację. Celem upłynnienia trasy drogi ekspresowej węzeł „Łomża” zlokalizowano w rejonie istniejącego km 147 drogi nr 61 lub km 149.
Pozostałe drogi pozostaną bez zasadniczych zmian trasy.

Wariant II – droga ekspresowa przebiega po kierunku drogi krajowej nr 61 od północy do Łomży a dalej projektowanym odcinkiem drogi nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka.
Podłączenie drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo odbywa się projektowaną drogą i GP w węźle „Michałowo” a podłączenie drogi krajowej nr 63 projektowaną drogą GP w węźle „Konarzyce”.

Wariant III – droga ekspresowa przebiega po kierunku drogi krajowej nr 61 Łomża – Augustów, po północnej stronie Łomży, a na południe od Łomży drogą ekspresową  na kierunku drogi krajowej nr 63 Łomża – Zambrów.
Połączenie drogi krajowej nr 64 Łomża – Stare Jeżewo odbywa się projektowanym odcinkiem GP Pensa – Pątnica, jak w wariancie I w węźle „Michałowo”, a droga wojewódzka nr 677 w węźle „Konarzyca”.

Przedstawione propozycje zarówno w wariancie obwodnicy zachodniej jak i obwodnicy wschodniej Łomży uwzględniają różne możliwości poprowadzenia I-go Paraeuropejskiego Korytarza Transportowego (Via Baltica) w rejonie Łomży.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę