Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowe Wiadomosci Łomżyńskie już w sprzedaży

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej zaprasza do lektury ósmego już kwartalnika "Wiadomości Łomżyńskie". Numer otwiera zdjęcie nowej siedziby Towarzystwa przy ul. Sienkiewicza 8. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński w specjalnej rozmowie z Wawrzyńcem Kłosińskim mówi m.in. o tym jak Łomża będzie wyglądała za cztery lata. Bardzo szczegółowy i wzruszający materiał publicystyczny o statku "Łomża", którego Polska Żegluga Morska pozbyła się w ubiegłym roku, nie informując o tym nawet Matki Chrzestnej statku, dr Teresy Schramm.

Prof. Adam Dobroński snuje niezwykle interesujące refleksje o... łomżyńskich Zygmuntach, szczególnie zatrzymując się przy postaci Zygmunta Glogera. Nigdzie nie ma takich faktów. Pełne ciepła reportaże Marii Tockiej, Marii Kaczyńskiej, Adama Dąbrowskiego, Zygmunta Zdanowicza o losach mieszkańców  Ziemi Łomżyńskiej.  Marcin Zwolski, Krzysztof Sychowicz i Cezary Zborowski powracają do stanu wojennego na Ziemi Łomżyńskiej, odkrywając wiele nieznanych dotąd szerzej, a bardzo interesujących faktów. Czy wiecie, że od wielu lat w parafii Miżericzi (Międzyrzecz) na Białorusi pracuje kapucyn z Łomży Ojciec Jan Bońkowski? Właśnie świętował 50-lecie ślubów zakonnych. Ciekawostek z tym związanych nie znajdziecie w żadnym innym wydawnictwie. "Wiadomości Łomżyńskie" poświęcają także łomżyńskim kapucynom wiele miejsca, opisując ich bożonarodzeniowe świętowanie. Paweł Lisiecki pisze o optymizmie i nadziei w Łomżyńskim Klubie Sportowym przed wiosenną rundą rozgrywek. Ponadto: wiele interesujących zdjęć Marka Maliszewskiego, Józefa Babiela i Adama Gardockiego, stałe rubryki z kroniką łomżyńską, gońcem kulturalnym i krzyżówką panoramiczną. "Wiadomości Łomżyńskie" warto przeczytać, bo podobnie jak portal 4lomza.pl szukają one faktów niezwykłych, piszą bezstronnie, a przede wszystkim sięgają do historii naszego miasta i regionu. Kupić je można w kioskach "Ruch", w siedzibie TPZŁ przy ul. Sienkiewicza 8, a najlepiej zaprenumerować. W tym numerze "Wiadomości" znajdziesz przekaz na prenumeratę. Rocznie kosztuje ona jedynie 20 złotych!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę