Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Lekarka z Łomży oskarżona

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do sądu rejonowego akt oskarżenia w sprawie lekarki Wandy P., której zarzucono narażenie życia operowanego pacjenta. Biegli w śledztwie ocenili, że lekarka popełniła błąd w sztuce, ale nie przesądzili ostatecznie, czy to było przyczyną zgonu. Ocenili jednak, że błąd lekarza uniemożliwił ratowanie życia pacjenta.

Już wcześniej kobieta została ukarana przez sąd grodzki grzywną za to, że na dyżurze była nietrzeźwa. Trwające ponad rok śledztwo dotyczyło zdarzenia z listopada 2005 roku. Na nocnym dyżurze na oddziale chirurgii łomżyńskiego szpitala wojewódzkiego lekarka operowała 69-letniego mężczyznę. Po wybudzeniu z narkozy pacjent zmarł, choć operacja - jak mówiła lekarka tuż po zabiegu rodzinie mężczyzny - udała się.

Policję zawiadomił syn zmarłego, który twierdził, iż poczuł od kobiety woń alkoholu. Było to kilka godzin po operacji. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Lekarka wytłumaczyła się wtedy zażyciem środka uspokajającego na spirytusie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę