Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Wody przypływa

Minionej doby poziom Narwi w Łomży podniósł się o 16 cm. We wtorek rano było tu już 312 cm wody. Jak uspokajają specjaliści podtopienia tu nikomu nie grożą. Szerokie koryto rzeki może pomieścić ogromne ilości wody. Tymczasem nieco gorzej jest w Wiźnie. Tu rzeka przekroczyła już stan ostrzegawczy o 11 cm. Do osiągnięcia stanu alarmowego brakuje już tylko 19 cm.

Od kilku dni dużo wody jest także w Biebrzy. Na stanowisku pomiarowym w Osowcu stan ostrzegawczy przekroczony rano  był o 24 cm, a do osiągnięcia stanu alarmowego pozostało już tylko 6 cm.
Specjaliści z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego są przekonani jednak, że do powodzi w tym roku nie dojdzie. Możliwe są tylko lokalne podtopienia. Z pomocą przychodzi bowiem sama natura. Nocą spodziewane są przymrozki nawet do -7 st C., które skutecznie mają zahamować dopływ wody do głównych koryt rzek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę