Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Rzeki pełne wody... prawie

Główne zdjęcie
Rzeki regionu utrzymują się w strefie wody wysokiej
źródło: IMGW

Z dnia na dzień przybywa wody w rzekach regionu. W Osowcu na Biebrzy od kilku dni przekroczony jest już stan ostrzegawczy, a dziś rano tylko 8 cm. brakowała do stanu alarmowego. Poziom wody podnosi się także na Narwi. W Wiźnie wczoraj przybyło 12 cm wody i dziś rano do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakowało już tylko 1 cm.

Meteorolodzy ostrzegają, ze z uwagi na występujące obecnie wysokie napełnienie koryt rzecznych oraz prognozę meteorologiczną, w ciągu najbliższych dni spodziewane są dalsze wzrosty stanu wody. Na razie sytuacja nie jest jednak tragiczna. W Wiźnie, gdy Narew przekroczy stan ostrzegawczy do stanu alarmowego będzie brakowało jeszcze 30 cm.
W niższych partiach rzeki sytuacja jest jeszcze lepsza. Na stanowisku pomiaru w Piątnicy w poniedziałek rano poziom wody wynosił 296 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje tu jeszcze 104 cm.   

Wody szybko przybywa także w Pisie. W Ptakach i Dobrymlesie do osiągnięcia stanów ostrzegawczych brakuje już tylko 25 cm. Dodajmy, że przez niedzielę przybyło tu po ok. 15 cm wody.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę