Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Mistrzowie Agroligi

Główne zdjęcie
Katarzyna i Tadeusz Olszewscy
Wicemistrzowie Agroligi

Katarzyna i Tadeusz Olszewscy, rolnicy ze wsi Glinki w gminie Radziłów zostali wicemistrzami krajowymi w prestiżowym konkursie Agroliga. Warszawie podsumowano XIV edycję konkursu, w którym uczestniczyli najlepsi rolnicy i firmy z branży przetwórstwa rolnego.

Katarzyna i Tadeusz Olszewscy są absolwentami AR-T w Olsztynie. Prowadzą gospodarstwo  rolne o powierzchni 84 ha, z czego ponad 21 ha zajmują trwałe użytki zielone. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji mleka. Ich stado krów mlecznych liczy 88 szt. W 2005 roku państwo Olszewscy wyprodukowali 830 tys. litrów w klasie ekstra. Średnia wydajność ich krów wyniosła 9765 l, a rekordzistka dała 13 tys. litrów.
Konkurs Agroliga na szczeblu krajowym organizowany jest przez miesięcznik Agrobazar, Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP i ośrodki doradztwa rolniczego. Mistrzami krajowymi Agroligi zostali Anna i Stanisław Lesień z Czajkowa w województwie wielkopolskim, którzy w swoim 50-hektarowym gospodarstwie uprawiają i przetwarzają kapustę i ogórki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę