Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mięsny piątek – dyspensa biskupia

Główne zdjęcie
ks. bp Stanisław Stefanek

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zwolnił diecezjan i wszystkich którzy przebywają na terenie diecezji łomżyńskiej od obowiązku poszczenia w ten piątek (2 lutego 2007). Dyspensa biskupia została podyktowana szczególnym charakterem Święta Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone jutro. Biskup zachęca jednocześnie „do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności”.

Oto pełna treść dekretu biskupa Stanisława Stefanka opublikowanego na stronie internetowej Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

DEKRET W SPRAWIE DYSPENSY OD POKARMÓW MIĘSNYCH W ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO DNIA 2 LUTEGO 2007 R.
Mając na uwadze szczególny charakter Święta Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego br., które w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym – na podstawie kanonów 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego – udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.
Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

+ Stanisław Stefanek TChr
Biskup Łomżyński
 
 * * *

Święto Ofiarowania Pańskiego w polskiej tradycji zwane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu czcimy jednak Chrystusa Pana - Światłość świata. „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” (J. 8,12).

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę