Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nie chcą „zdrajcy” Towińskiego

Krzysztof Tołwiński po raz kolejny nie został wybrany na wicemarszałka województwa podlaskiego. We wtorkowe popołudnie na wyborczej sesji ponownie spotkali się radni sejmiku województwa podlaskiego. Od listopada wybierają oni nowy zarząd województwa. Kompletowanie zarządu utknęło przy wyborze wicemarszałka. Mimo wcześniejszego trzykrotnego odrzucenia kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego, we wtorek marszałek elekt Bogusław Dębski ponownie trzykrotnie zgłaszał go na „nowego” wicemarszałka.

Po pierwszym dziś zgłoszeniu kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego na wicemarszałka zainteresowany odpowiedział „z przyjemnością wyrażam zgodę”. W głosowaniu tajnym zyskał jednak zaledwie 14 głosów „za” wobec 15 „przeciw”. Chwile później marszałek Dębski ponownie  zaproponował Krzysztofa Tołwińskiego na wicemarszałka. Ten odpowiadając na pytanie przewodniczącego sejmiku czy wyraża zgodę na kandydowanie odparł „zawsze i wszędzie”.
Zbulwersowało to profesora Adama Dobrońskiego (radny sejmiku z ramienia PSL) który dopytywał „czy kandydat Krzysztof Tołwiński ma wystarczający poziom rozsądku?”.
W drugim głosowaniu Tołwińskiego poparło jednak już 15 radnych i 15 było mu przeciwnych.
„Tendencja się poprawia - zgłaszam ponownie Tołwińskiego” – stwierdził Bogusław Dębski, a przewodniczący sejmiku zarządził przerwę.
Po przerwie klub radny PO zgłosił wniosek o zakończenie obrad dzisiejszej sesji sejmiku, a  marszałek elekt wniosek przeciwny „bo program sesji nie został wyczerpany”
W głosowaniu wobec 15 do 15 – wniosek PO przepadł. Po kilkudziesięciu minutach przerwy radny Karol Tylenda w imieniu radnych klubu PiS złożył wniosek o wycofanie z dzisiejszej sesji  punktów osobowych. Wobec przegłosowania tego wniosku, radni sejmiku we wtorek trzeci raz nie głosowali wyboru Krzysztofa Tołwińskiego na wicemarszałka.  

Dodajmy, że Krzysztof Tołwiński jest wicemarszałkiem w „starym” lewicowym zarządzie województwa.  W listopadowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego dostał się z listy PSL-u, ale już na pierwszej sesji po wyborach „zdradził” PSL i głosował tak jak radni z PiS i Samoobrony.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę