Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Uwaga na zabawki – ostrzega Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku

W ostatnich tygodniach kontrolerzy Inspekcji Handlowej odwiedzili kilka sklepów i hurtowni sprzedających dziecinne zabawki. To co w nich odkryli jeży włos na głowie. Nieprawidłowości stwierdzono w 70 % podmiotów objętych sprawdzeniem. Niektóre z oferowanych zabawek w ocenie inspektorów mogły stanowić bezpośrednie zagrożenie zdrowia, a nawet życia dla dzieci.

Wśród tych które były najgroźniejsze kontrolerzy wymieniają m.in. wózki dla lalek.  Zastrzeżenia inspektorów wzbudziły m.in. plastikowe rączki do pchania posiadające zadziory, które mogły spowodować zranienia u dzieci i brak zaślepek zabezpieczających w rurkach stelaża. Ponad to w zabawce nakręcanej na przycisk stwierdzono występowanie małych części, którymi dziecko może się zadławić.
Inspektorzy WIIH podkreślają, że pomimo ciągłych kontroli zabawek odsetek stwierdzanych nieprawidłowości wciąż wzrasta. Wysoki jest również liczbowy wskaźnik zabawek nie spełniających wymagań zasadniczych  poddanych badaniom laboratoryjnym, sięgający połowy zbadanych. W związku tym kontrole w tym zakresie będą kontynuowane - zapowiadają.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę