Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Sześciu naszych samorządowców odejdzie

W województwie podlaskim 25 przewodniczących rad, wójtów i burmistrzów nie złożyło w terminie oświadczeń majątkowych lub o prowadzonej działalności gospodarczej przez małżonków. W tej liczbie znajduje się: trzech wójtów, dwóch burmistrzów, osiemnastu przewodniczących rad gmin oraz dwóch przewodniczących rad powiatów.

Z terenu byłego województw łomżyńskiego na liście „do skreślenia” znalazło się sześć osób. Po terminie oświadczenia majątkowe złożyli: Dorota Łapiak – Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Tadeusz Góralczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie, Sławomir Błaszczak – Przewodniczący Rady Gminy Przytuły i Zbigniew Mordasiewicz – Przewodniczący Rady Gminy Radziłów.
Natomiast dwoje kolejnych przewodniczących rad spóźniło się ze złożeniem oświadczenia o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka. Są to Kazimierz Załuska – Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedwabnem i Barbara Rzadka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiskach.
Odpowiednie uchwały o wygaszeniu poszczególnych mandatów muszą podjąć poszczególne rady. Mają na to trzy miesiące. W przypadku niepodjęcia uchwał wojewoda wezwie rady do ich podjęcia w terminie 30 dni. Jeśli to nie poskutkuje wojewoda wyda zarządzenie zastępcze wygaszające mandaty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę