Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wójcik chce się poddać karze

Główne zdjęcie
poseł Janusz Wójcik
Samoobrona
Wybrany na posła w województwie podlaskim 25-09-2005
liczba głosów: 4236

„Nasz” poseł Janusz Wójcik (Samoobrona) chce bez procesu poddać się karze za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Akt oskarżenia skierowany do stołecznego sądu wnosi by ukarano go za to 10 tys. zł grzywny i 2-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

W styczniową noc 2006 r. posła Wójcika (b. trenera piłkarskiej reprezentacji Polski) zatrzymano w Warszawie, gdy jechał po torowisku tramwajowym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uniemożliwili mu jazdę i wezwali policję, by skontrolowała, czy poseł jest trzeźwy. Wójcik najpierw odmówił badania alkomatem; ostatecznie po trzech godzinach zgodził się na to. Pierwsze badanie wykazało 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, drugie - 1,30 promila.
Wójcik przyznał, że na Balu Mistrzów Sportu wypił "zbyt dużą ilość szampana i wina". W sierpniu 2006 r. sam zrzekł się immunitetu parlamentarnego w związku z wnioskiem prokuratury o uchylenie mu tego immunitetu. Bez tego prokuratura nie może postawić posłowi formalnego zarzutu i wnieść aktu oskarżenia do sądu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę