Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Starosta apeluje o zmiany w projektach „Rozwój Polski Wschodniej”

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki
Starosta Łomżyński

Starosta łomżyński chce aby na liście projektów realizowanych w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej znalazł się także ten dotyczący przebudowy drogi Nowogród – Kuzie wraz z modernizacją mostu na rzece Pisie. W piątek starosta Krzysztof Kozicki przekazał Grażynie Gęsickiej Minister Rozwoju Regionalnego list w tej sprawie.

W grudniu 2006 r. listę projektów zaakceptował Komitet Rady Ministrów. Znalazło się na niej kilka projektów z regionu. Jest tu projekt dotyczący rozwoju infrastruktury Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przygotowanie terenu pod inwestycje w Kolnie i Zambrowie, rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego a także projekty zgłoszone przez GDDKiA dotyczące budowy obwodnic Stawisk i Szczuczyna.
Starosta Kozicki chce aby do tych projektów, lub w zamian za obwodnice Stawisk i Szczuczyna dołączono jeszcze projekt polegający na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku granica województwa – Nowogród na odcinku 25+320 km do km 46+000 i drogi wojewódzkiej nr 648 na odcinku 7+850 km do km 9+300 wraz z mostem przez rzekę Pisę w miejscowości Morgowniki.
W liście do minister Gęsickiej starosta podnosi, że wskazane odcinki drogi łączą, Powiat Łomżyński z ościennymi powiatami i województwami, ale także stanowią fragment drogi łączącej w najkrótszy sposób Białystok z Olsztynem i Gdańskiem.

Starosta podkreśla także, że ze względu na bardzo zły stan techniczny odcinków drogi oraz konieczność zamknięcia mostu na rzece Pisie w miejscowości Morgowniki wiele gospodarstw pozostało odciętych od miejscowości gminnej, tym samym borykających się z wieloma utrudnieniami(...) „Wielu mieszkańców a także turystów mających swoje posiadłości letniskowe w okolicach wskazanych odcinków dróg, nie może dojechać na miejsce, tym samym ograniczając turystykę i agroturystykę w naszym powiecie. (...) Utrudnienia dosięgły także dzieci i młodzież niepełnosprawną (nie tylko z terenu powiatu łomżyńskiego), która ma ograniczony dostęp do Ośrodka Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych i Ośrodka Wypoczynkowego „Caritas”.

Starosta Kozicki podkreśla, że plany przebudowy dróg wojewódzkich wykonały samorządy gmin Nowogród i Zbójna. Dodaje także iż „ze względu na fakt zgłoszenia w/w projektu drogowego do Planu Inwestycyjnego PO RPW na lata 2007 – 2013 nie został on także uwzględniony w Planie Inwestycyjnym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, tym samym tracąc szansę na szybką realizację”. Jednoczesnie starosta podnosi, że na listach zaakceptowanych przez KRM znalazły się projekty dotyczące przebudowy odcinków dróg krajowych, które jego zdaniem powinny być realizowane z programów krajowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę