Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Zlot Druha Szarego - Drozdowo 2007

Główne zdjęcie
ks. Kazimierz Lutosławski

Łomżyńscy harcerze po raz czternasty uczczą rocznicę urodzin - w tym roku już 127. - współtwórcy polskiego harcerstwa i twórcę krzyża organizacji Druha Szarego, czyli ks. harcmistrza Kazimierza Lutosławskiego. Organizują w Łomży i w Drozdowie, skąd pochodzi i gdzie jest pochowany zasłużony społecznik, XIV Zlot Druha Szarego. Imprezie towarzyszyć będzie Polowa Zbiórka Naczelników Poczt Harcerskich ZHP z całej Polski.

 - Pomysłodawcą jest Poczta Harcerska 101 Łomża, która dzięki życzliwości łomżan, ludzi dobrej woli, Hufca Ziemi Łomżyńskiej i zaprzyjaźnionych instruktorów z różnych stron Polski organizuje kolejne zloty - poinformował hm Henryk F. Karwowski, naczelnik Poczty Harcerskiej 101 Łomża. - Zlot organizujemy także w celu poznawania przepięknych zakątków Ziemi Łomżyńskiej na północno-wschodnim Mazowszu oraz integracji wszystkich polskich środowisk harcerskich.
Zlot będzie obfitował w atrakcje. Oprócz współzawodnictwa drużyn (patrole muszą liczyć minimum pięć osób, z którymi przybędzie pełnoletni instruktor), odbędzie się konkurs plastyczny na wydawnictwa zlotowe. Uczestnicy otrzymają: plakietkę, dyplom uczestnictwa dla zastępu lub drużyny, drobne nagrody, upominki i wydawnictwa Poczty Harcerskiej. Wpisowe na zlot wynosi 15 zł.
Chętne drużyny, wędrownicy, a także seniorzy mogą do końca stycznia zgłosić udział e-mailem na adres: ph.zhp101lomza@onet.eu lub efkaha@wp.eu lub tradycyjnie, na adres pocztowy: H. F. Karwowski P.O. box. 78  18-400 Łomża 1.
- Impreza ta zatacza coraz większe kręgi w naszym kraju - zapewnia harcmistrz Karwowski. - Nosimy krzyż autorstwa naszego rodaka i krajana, a to zobowiązuje. Od każdego z nas zależy, by w niedalekiej przyszłości zloty te zyskały miano ogólnopolskich...
Więcej informacji o druhu Szarym i słynnym rodzie Lutosławskich na stronie: www.drozdowo.pl, a o XIV Zlocie na: www.regiony.zhp.pl  

Mirosław R. Derewońko

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę