Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Nim objął rządy, chcą go odwołać

Raptem pół godziny trwała nadzwyczajna sesja Sejmiku województwa podlaskiego. Radni spotkali się by formalnie złożyć wniosek o odwołanie marszałka elekta Bogusława Dębskiego z PiS. Nim jednak do tego doszło radni bez żadnych sporów wybrali Komisję Rewizyjną. Jest ona niezbędna aby Sejmik za miesiąc mógł rozpatrywać wniosek o odwołanie marszałka.

Taki wniosek złożyło 11 radnych Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i klubu Lewica i Demokraci. Zarzucają oni marszałkowi elektowi Bogusławowi Dębskiemu, że przez niemal dwa miesiące nie potrafi zbudować popierającego go koalicji większościowej w Sejmiku.
Radni „opozycji” przekonywali, że oni są zdolni do wypracowania takiej większości.
Wniosek o odwołanie marszałka Dębskiego będzie rozpatrywany na sesji 19 lutego. Trzy dni później – jeśli radni nie wybiorą do tego czasu pełnego zarządu województwa – Sejmik zostanie rozwiązany i ponownie będą ogłoszone wybory.
Przypomnijmy po listopadowych wyborach w Sejmiku ukształtowała się równowaga dwóch bloków. PiS i Samoobrona wprowadziły 15 radnych, czyli tyle samo co PO, PSL i LiD. 

Rewizyjna jest
Do rozpatrywania  wniosku o odwołanie marszałka konieczna jest opinia Komisji Rewizyjnej. Dlatego radni musieli ją dziś powołać. Co ciekawe powołano ją bez żadnego głosu sprzeciwu.  Komisja liczy sześciu radnych: Zdzisałw Jabłoński (PO), Jarosław Matwiejuk (SLD), Mikołaj Janowski (PSL), Mikołaj Gawryluk (Samoobrona), Andrzej Zaman (PiS) oraz Marek Komorowski (PiS).
 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę