Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Tylko zimy brak...

Zimy nie ma, ale sprzęt zimowy musi być dobry uznali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku i ruszyli na kontrole zimowego sprzętu sportowego w sklepach regionu. Kontrolowano sanki, łyżwy, narty i m.in. deski snowboardowe. W 9 placówkach handlujących sprzętem tego typu zakwestionowano aż 1/3 badanego sprzętu, przy czym ze względów bezpieczeństwa tylko jedną partię sanek. Pozostałe uwagi inspektorów dotyczyły niewłaściwego oznakowania.

Celem kontroli była ocena bezpieczeństwa zimowego sprzętu sportowego i akcesoriów przeznaczonego dla dzieci i osób dorosłych oraz eliminowanie z obrotu wyrobów, które  mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia najmłodszych użytkowników, a także ocena prawidłowości wprowadzania ich do obrotu, legalność i rzetelność działania kontrolowanych przedsiębiorców.  
Badaniem objęto łącznie 40 partii wyrobów. Ze względów bezpieczeństwa zakwestionowano sanki metalowe z oparciem firmy Sanki – Ślusarstwo, Mach Stanisław. Stwierdzono, że konstrukcja sanek wykonana była z kątownika. Dwa odcinki kątownika, do których przymocowane były deseczki siedziska oraz końce płóz z tyłu sanek zakończone były w taki sposób, jak przecięty prostopadle kątownik - miały ostre elementy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę