Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Dochodowy fotoradar

Blisko 900 mandatów z tytułu jazdy z nadmierną prędkością wystawili w minionym roku strażacy miejscy w Łomży. Mandaty to efekt fotoradaru, który już przed trzema laty zakupiły władze miasta. Jak twierdzi Zbigniew Gadziński z-ca komendanta Straży Miejskiej dochód jaki uzyskał ratusz z fotoradaru tylko w ubiegłym roku po raz kolejny pokryłby koszty związane z jego zakupem.


Z mandatów, dla których wystawienia podstawą były zdjęcia wykonane przez fotoradar do kasy miasta w 2006 roku wpłynęło ponad 100 tys zł. Gadziński podkreśla jednak, że głównym efektem miejskiego fotoradaru jest to, że zmniejsza się prędkość samochodów z jaką po Łomży jeżdżą kierowcy.
- O ile na początku przekroczenia prędkości wykazywane przez fotoradar wynosiły 30, a nie rzadko nawet więcej km/h, to dziś jest to już za zwyczaj niewiele ponad 20 km/h. - mówi Gadziński.
Zastępca komendanta Straży Miejskiej dodaje, że łomżanie za zwyczaj na fotoradar wpadają tylko raz. Od każdej zasady są jednak wyjątki. Także tu trafiają się recydywiści.
- Recydywistami są u nas przede wszystkim ludzie młodzi – twierdzi Gadziński. - Być może przyczyną jest to, że maja za szybkie samochody – dodaje.
Warto dodać, że rekordzista prędkości, który wpadł na miejski fotoradar w ubiegłym roku na liczniku miał aż 120 km/h. Jechał wieczorem ulicą Nowogrodzką.

Ciekawostką w zestawieniu miejskich strażników jest  fakt, że na miejski fotoradar jak do tej pory nie wpadł nikt z lokalnych dygnitarzy.
- Nie chce aby wyglądało to tak, że coś ukrywam, ale muszę przyznać, że nie odnotowałem w tych statystykach przedstawicieli władz miasta, pracowników urzędu czy radnych – mówi Zbigniew Gadziński.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę