Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Świąteczna atmosfera i domowe ciasta

Prawie 50 paczek ze słodyczami i upominkami w postaci, m.in., koszulek, długopisów i latarek, podarował Mikołaj wychowankom Państwowego Domu Dziecka w Łomży. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Publicznego Gimnazjum nr 6 po raz 37. zorganizowali zabawę choinkową w zabytkowej auli gmachu przy ul. Bernatowicza, gdzie mieszczą się obie szkoły. Inicjatorką współpracy licealistów z placówka opiekuńczą była polonistka Aniela Malanowska. Jej idea wciąż angażuje młodzież i niesie radość dzieciom.

Zabawę choinkową przygotowali uczniowie klas IIf i Ie liceum i klasy IIIb gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyń: Jolanty Radgowskiej, Anny Samluk i Katarzyny Lipskiej, opiekunki samorządu szkolnego oraz wicedyrektor Jolanty Szabuńko. Gimnazjaliści wystawili spektakl na motywach baśni o Kopciuszku. Na korytarzu przy auli stoły uginały sie od słodyczy, owoców i... domowych ciast, które piekli licealiści. Wychowankowie Domu Dziecka uczestniczyli w konkursach i próbowali swoich sił w koncercie karaoke.
- Jesteśmy jako społeczność ogromnie wdzięczni uczniom, Radzie Pedagogicznej i Dyrekcji PG 6 i I LO za świąteczną atmosferę, poświęcony czas i kultywowanie tradycji zabaw choinkowych - powiedziała Joanna Skrodzka, wychowawczyni w Domu Dziecka, która jeszcze jako licealistka ponad ćwierć wieku temu sama brała udział w przygotowaniach choinki dla podopiecznych PDDz. - Do dziś pamiętam, jak mocno przeżywaliśmy przygotowania i sympatyczne spotkania we wręcz rodzinnej atmosferze.
Warto dodać, że licealiści pamiętają o wychowankach Domu Dziecka nie tylko od święta. Aby przygotować choinkę, organizują dyskoteki i inne akcje, z których dochód przeznaczają na niezbędne wydatki. Ponadto przez cały rok szkolny pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji.
- Nie mamy właściwie problemów z przygotowaniem zabawy choinkowej - zapewnia opiekunka samorządu Katarzyna Lipska. - Nasza młodzież od lat chętnie angażuje się w pomoc wychowankom Domu Dziecka i, miejmy nadzieję, tak będzie co roku.

Mirosław R. Derewońko    


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę