Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Jeszcze 800 gospodarstw bez prądu

Jeszcze 800 gospodarstw w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim nie ma w niedzielę prądu na skutek awarii energetycznych spowodowanych silnym wiatrem. Jak poinformował Zakład Energetyczny Białystok S.A., awarie będą usunięte w ciągu dnia, nowych nie przybywa.


Linie zrywają najczęściej spadające gałęzie. Bez zasilania jest jeszcze 40 stacji transformatorowych, w sobotę było to 480 stacji. Najgorsza sytuacja jest w rejonie Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie uszkodzonych jest jeszcze 25 stacji. Bez prądu jest też kilka miejscowości na wschód od Białegostoku w rejonie Królowego Mostu. Zakład Energetyczny Białystok obejmuje swoim zasięgiem woj. podlaskie i część warmińsko-mazurskiego.

W sobotę podlascy strażacy 28 razy interweniowali przy usuwaniu powalonych konarów i drzew tarasujących przejazd na drogach - poinformował w niedzielę rzecznik podlaskich strażaków Marcin Janowski.

Nie zanotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. W Złotnikach w gminie Juchnowiec wiatr powalił topolę o średnicy pnia dwa metry. Drzewo zatarasowało drogę dojazdową do drogi krajowej nr 19, częściowo ją blokując. Zostało usunięte.

Biuro Prognoz ostrzega, że wiatr będzie wiać do nocy z niedzieli na poniedziałek. W porywach może osiągać 70-110 km na godzinę.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę