Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość za www.onet.pl

Jarota załatwił trzynastki i dostał naganę

Główne zdjęcie
Poseł Jan Jarota

Łomżyński poseł Jan Jarota (LPR) otrzymał naganę za wprowadzenie w błąd posłów ze swojego klubu w trakcie sejmowego głosowania nad przywróceniem tzw. trzynastych pensji niektórym pracownikom administracji państwowej – poinformowała PAP powołując się na biuro prasowe klubu Ligi. W trakcie piątkowych głosowań w Sejmie Jarota był odpowiedzialny za instruowanie posłów Ligi, jak mają głosować zgodnie ze stanowiskiem klubu. Tymczasem wskutek błędnego poprowadzenia głosowania, posłowie LPR głosowali za przywróceniem "trzynastek", podczas gdy mieli głosować przeciwko temu rozwiązaniu.

W trakcie prac w rządzie nad tą regulacją ministrowie Ligi, w tym wicepremier Roman Giertych, sprzeciwiali się jej. Tymczasem w Sejmie, z powodu pomyłki posła prowadzącego głosowanie, nawet oni poparli ją.
Sejm - nowelizując w piątek ustawę o państwowym zasobie kadrowym - przywrócił "trzynastki" kierownikom państwowych jednostek organizacyjnych podległych premierowi i ministrom. Chodzi m.in. o szefów: Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Polskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Produktów Biobójczych, Polskiego Centrum Akredytacji. Posłowie zdecydowali także, że dodatkowe wynagrodzenie roczne otrzymywać mają wojewódzcy lekarze weterynarii oraz ich zastępcy.

Rzecznik klubu LPR Szymon Pawłowski powiedział PAP, że Liga będzie starała się poprawić nowelizację w Senacie, który teraz się nią zajmie. Być może senatorowie LPR zgłoszą poprawki ograniczające krąg osób, którym trzynaste pensje powinny być przywrócone. "Jesteśmy przeciwko zwiększaniu wydatków na administrację państwową" - podkreślił Pawłowski.

Jan Jarota wyjaśnił PAP, że jako lekarz weterynarii, popierał zapis dotyczący dodatkowych pieniędzy dla tej grupy i konsekwencją tego było poparcie dla całości ustawy. Przyznaje, że doszło do niedopatrzenia, bo powinien był skonsultować się w tej sprawie z władzami klubu. Nie wykluczył, że odwoła się od decyzji o naganie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę