Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Prokuratura bada stare oświadczenie majątkowe Macieja Głaza

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo w sprawie oświadczenia majątkowego złożonego przez jednego z radnych poprzedniej kadencji. Choć prokuratorzy oficjalnie tego nie potwierdzają, chodzi o ówczesnego przewodniczącego rady Macieja Głaza - informuje na swojej stronie internetowej Gazeta Współczesna. Zawiadomienia o możliwości przekroczenia przez niego prawa złożyli prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i Urząd Kontroli Skarbowej.

Gazeta powołując się na prokurator  Joannę Gołaszewską podaje, że to wstępna faza postępowania toczącego się w sprawie i że za wcześnie jest, by mówić o ewentualnych zarzutach.
Przypomnijmy chodzi o to, że ówczesny przewodniczący Rady Miasta nie umieścił w oświadczeniu majątkowym składanym na koniec kadencji samorządu, informacji o kredytach, jakie miałby spłacać jako poręczyciel. Głaz twierdził, że takich zobowiązań nie ma, i że cała sprawa ma podtekst polityczny.
Jak podała Współczesna na razie prokuratura analizuje dokumenty. „Są to m.in. wyjaśnienia złożone przez radnego, ale już teraz widać, że będą wymagały uzupełnienia – powiedziała gazecie prokurator Gołaszewska.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę