Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rolnicy dostaną pieniądze za suszę?

Ponad pół tysiąca wniosków z odmownymi decyzjami ośrodków pomocy społecznej w sprawie przyznania odszkodowań dla rolników, których gospodarstwa zostały poszkodowane w wyniku ubiegłorocznej suszy wpłynęło do Samorządowego Kolegium odwoławczego w Łomży. Co ciekawe zdecydowana większość z nich została przez Kolegium uwzględniona. Jak podkreśla Stanisław Grodzki prezes SKO w wydawanych przez gminne OPS decyzje aż roiło się od błędów.

Najwięcej wniosków – bo około 300 trafiło z gminy Stawiski. Tu rolnicy, który odmówiono wypłaty obiecanych przez ministra Andrzeja Leppera świadczeń po 500 lub 1000 zł dla każdej rodziny, która ucierpiała w wyniku ubiegłorocznej suszy zarzucali przede wszystkim to, że komisje źle szacowały straty. Jak dodaje prezes Grodzki, były i takie wypadki, gdzie starty oszacowano na 29,90 procent podczas, gdy odszkodowanie należało się rolnikom, gdy straty te wyniosły co najmniej 30 procent.
W sumie łomżyńskie SKO unieważniło aż 90% zaskarżonych przez rolników decyzji w tej sprawie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę