Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Nadal nie ma nowego zarządu województwa

Po raz kolejny nie doszło do wyboru nowego zarządu województwa podlaskiego. Nie głosowano nawet żadnych kandydatur, bo na początku sesji sejmiku wojewódzkiego z porządku obrad sprawę powołania nowych władz wykonawczych wykreślono.

Od miesiąca, mimo już piątego spotkania, nie udaje się powołać nowego zarządu województwa podlaskiego. Dotąd wybrano jedynie marszałka elekta Bogusława Dębskiego z PiS i jednego z wicemarszałków z Samoobrony. Koalicji obu ugrupowań nie udaje się jednak przegłosować kolejnych kandydatur do 5-osobowego zarządu, bo w głosowaniach jest remis.
Impas rozpoczął się od zgłoszenia kandydatury Krzysztofa Tołwińskiego na stanowisko drugiego wicemarszałka. Tołwiński wszedł do sejmiku z listy PSL, ale w głosowaniach wspiera koalicję PiS-Samoobrona. Dzięki temu, wraz z nim ma ona formalnie większość - szesnaście głosów w 30-osobowym sejmiku. Jednak przeciwko kandydaturze Tołwińskiego głosuje konsekwentnie jeden z radnych PiS. Co gorsza dla koalicji SamoPiS drugi radny z tego bloku przed świętami trafił do szpitala i ciągle tam przebywa.

W 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego, biorąc pod uwagę listy z których startowali radni, PiS ma 11 mandatów, PO - 7, PSL -  5, Samoobrona - 4, Lewica i Demokraci - 3.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę