Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rodzinne spotkanie

Ponad 50 osób – rodziców zastępczych, adopcyjnych i kandydatów na rodziców spotkało się w Centrum Katolickim w Łomży. Spotkanie noworoczne dla swoich podopiecznych zorganizował Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Diecezji Łomżyńskiej.Kolędowe spotkania organizuje co roku, i każdego roku liczna małych i dużych uczestników się powiększa.

Placówka działa od 4 lat, przez ten czas nowy dom znalazła wielu dzieciom skrzywdzonym przez los.

Po raz pierwszych przyszło 5 nowych małżeństw, które aktualnie przechodzą szkolenie i przygotowują się do pięknego i trudnego zadania bycia rodzicem adopcyjnym - mówi opiekun duchowy ośrodka, ks. dr Mirosław Brzeziński. Na spotkaniu byli m.in. Ewa i Mirek, którzy są w trakcie szkolenia. Jak mówią, ich decyzja o adopcji dziecka dojrzewała prawie 10 lat. Teraz są przekonani, że chcą przygarnąć dziecko.

Tata marzy o chłopcu, mama twierdzi, że płeć dziecka nie ma znaczenia, ale oboje chcieliby mieć małe dziecko. Udało się to Monice i Wojtkowi, którzy w noworocznym spotkaniu ośrodka wzięli udział po raz kolejny ze swoim synkiem Michałkiem. Na rodziców i ich dzieci czekał słodki poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Łomży powołany został przez biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka w 2002 roku. Celem działalności ośrodka jest zapewnienie dziecku, pozbawionemu domu rodzinnego, nowej, kochającej rodziny adopcyjnej lub zastępczej. Do zadań placówki należy także pomoc samotnym matkom przed i po urodzeniu dziecka. Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Diecezji Łomżyńskiej zaprasza osoby, które chcą pomóc dzieciom. Brakuje zwłaszcza rodzin zastępczych, które mogłyby przygarnąć dziecko do czasu rozstrzygnięcia jego sytuacji prawnej. Ośrodek czeka na małżeństwa w poniedziałki i wtorki od godz. 11-00 do 19-00 i od środy do piątku między 8-30 a 16-30 w swojej siedzibie przy ul. Sadowej 3. Tel.: 086 473 55 14.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę