poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

List Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego

cz pon, 04 kwietnia 2005 13:59

Szanowni Państwo, Dziewczęta i Chłopcy! „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Dziękuję Wam za to.” Słowa konającego Ojca Świętego Jana Pawła II do zgromadzonej na Placu Św. Piotra Młodzieży, w których podkreślił z całą mocą jak bardzo cenił spotkania z młodymi ludźmi, jak mocno przytulał do Siebie i kochał każde młode serce. W godzinach wielkiej próby dla każdego z Nas, dla kościoła katolickiego, dla narodu polskiego, zwracam się do Was Młodzi Przyjaciele i do Was Panie i Panowie, jako Prezydent Miasta Łomża – Miasta Papieskiego o osobistą refleksję, zadumę, o modlitwę w intencji naszego Wielkiego Polaka – Ś.P. Ojca Świętego Jana Pawła II.

Łomżyńska księga pamiątkowa...

Foto: Łomżyńska księga pamiątkowa...
cz pon, 04 kwietnia 2005 12:56

„Składam hołd Namiestnikowi Jezusa Chrystusa, Piotrowi naszych czasów, Janowi Pawłowi II, Wielkiemu Polakowi, w chwili Jego odejścia z tego świata. Modlę się, aby Bóg obdarzył Go szczęśliwą wiecznością.” - tak w łomżyńskiej księdze kondolencyjnej po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II napisał biskup Tadeusz Zawistowski. W południe w ratuszu wyłożono księgę. Wpisali się do niej, poza biskupem Tadeuszem, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego zastępcy, przedstawiciele kurii biskupiej, mieszkańcy... Księga będzie wyłożona w holu ratusza do piątku do godziny 10.00 czyli do pogrzebu Jana Pawła II. Wpisać się do niej może każdy.

Modlitwy za papieża

Foto: Modlitwy za papieża
cz pon, 04 kwietnia 2005 07:59

Niech nasza wspólna, gorąca modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar Papieża – Polaka, za Jego pielgrzymki do Ojczyzny, w tym także nawiedzenie w 1991 roku Diecezji Łomżyńskiej – nawołuje pasterz łomżyński bp. Stanisław Stefanek. Mieszkańcy regionu żegnają Ojca Świętego w skupieniu i rozmodleniu. Wczoraj przez cały dzień we wszystkich kościołach w Mszach świętych uczestniczyło tysiące ludzi – o wiele więcej niż za zwyczaj. Wielu przystąpiło do spowiedzi, a zdecydowana większość z obecnych przyjęła Komunię Świętą.

Słowo Biskupa Łomżyńskiego po odwołaniu do wieczności Ojca Świętego Jana Pawła II

cz nie, 03 kwietnia 2005 18:11

Wspólnota Kościoła Łomżyńskiego włącza się w modlitwę całego świata po odwołaniu przed Tron Boga Najwyższego Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Tego właśnie wieczoru wierni Orędziu Fatimskiemu zgromadziliśmy się w Katedrze Łomżyńskiej i świątyniach Diecezji na modlitwie apelowej. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pięknej Miłości dziękowaliśmy Bogu za ponad 26-letnie świadectwo wiary Jana Pawła II, Jego umiłowanie Krzyża i duchowe prowadzenie świata przez najtrudniejsze wydarzenia naszej epoki.

Łomża

cz nie, 03 kwietnia 2005 17:46

Setki świateł pojawiły się w Łomży przy Ołtarzu Papieskim w Dolinie Miłosierdzia Bożego, gdzie 4 czerwca 1991 roku Ojciec Święty celebrował uroczyste nabożeństwo dla prawie 100 tysięcy rolników z całej Polski. O palenie "świateł pamięci" zaapelował ks. prałat Jerzy Abramowicz. Światła mają być znakiem pamięci mieszkańców Łomży o Papieżu - Polaku i czci Jemu oddawanej. Od wczoraj, kościoły wypełnione są wiernymi. Podczas poświęcenia placu pod budowę kościoła św. Andrzeja Boboli biskup Stanisław Stefanek mówił o ogromnej roli, jaką Jan Paweł II odegrał we współczesnej historii świata.

Łomża żegna Ojca Świętego Jana Pawła II

Foto: Łomża żegna Ojca Świętego Jana Pawła II
mm so, 02 kwietnia 2005 22:27

Papież Jan Paweł II zmarł w sobotę o godz. 21:37 - głosi komunikat Stolicy Apostolskiej. Jan Paweł II, który przez ponad 26 lat kierował Kościołem katolickim zmarł w sobotę w Watykanie w wieku 84 lat.

Posłuchajmy Ojca Świętego...

Foto: Posłuchajmy Ojca Świętego...
cz so, 02 kwietnia 2005 10:39

Według sobotnich włoskich mediów, Jan Paweł II napisał na karteczce, którą podał swoim współpracownikom: "Jestem zadowolony, wy też bądźcie. Módlmy się razem z radością. Dziewicy Maryi powierzam wszystko radośnie". Biskup łomżyński Stanisław Stefanek apeluje abyśmy włączyli się w tą pogodę Ojca Świętego. "Ojciec Święty dał przykład, dał wielokrotnie przykład, jak przeżywać tak trudne chwile. Nasza reakcja to jest posłuchać Ojca Świętego”- mówi biskup łomżyński.

Biskup wzywa do modlitwy za papieża

Foto: Biskup wzywa do modlitwy za papieża
cz pt, 01 kwietnia 2005 08:53

We wszystkich kościołach diecezji łomżyńskiej wierni i duchowni podczas porannych Mszy świętych modlili się o zdrowie dla papieża. Do serdecznej modlitwy za Jana Pawła II i czuwania przed Najświętszym Sakramentem wiernych wzywa biskup łomżyński Stanisław Stefanek. “Bardzo serdecznie proszę wszystkich diecezjan zwłaszcza o modlitwę prywatną przed Najświętszym Sakramentem bo ta modlitwa jest mu najbardziej potrzebna.(...)” - zaapelował biskup.

« · «« · 1 · 2 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę