Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

„Wykopki“ archeologiczne przed budową Via Baltica

Główne zdjęcie
W trakcie budowy drogi ekspresowej S8 w Wyszomierzu odkryto cmentarz z czasów Imperium Rzymskiego(fot. Bolesław Deptuła)

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zlecił wykonanie ratowniczych archeologicznych badań wykopaliskowych dla trzech pierwszych odcinków łomżyńskiej części Via Baltica. Prace pochłoną około 1,5 mln zł.

Zlecenia dotyczą odcinków na które spodziewane jest wydane w najbliższym czasie przez wojewodę podlaskiego decyzji ZRID czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Zawiera ona zarówno pozwolenie na budowę drogi jak i decyzje o wywłaszczeniu gruntów na których ma być budowana. 

To dwa północne odcinki łomżyńskiej części Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk i ze Stawisk do Szczuczyna oraz jeden z południowych odcinków – od węzła Śniadowo, który wyznaczono w okolic wsi Tyszki Nadbory, do planowanego za Konarzycami węzła Łomża Południe.

Zlecenia na ten ostatni odcinek i odcinek z Kisielnicy do Stawisk dostała firma USUI z Raszyna, a na odcinek między Stawiskami a Szczuczynem PHU ANWIT z Warszawy. Pierwszej z nich GDDKiA ma zapłacić około 1,3 mln zł, a drugiej tylko 140 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę